Geri İtmeli Dinamik Raf Sistemleri

Genel Bakış

Push Back adıyla da anılan bu sistemler paletlerin beş paletlik derinliğe kadar olan kulvarlarda depolanması için tasarlanmıştır. Bu özelliğiyle de Drive In Raf Sistemine benzer özellikler gösterirler. Geri İtmeli bu sistem depolardaki soğuk odalarda, alan kavramının çok ön planda bulunduğu yerlerde ve anında erişimin  gerekmediği işletmelerde kullanılabilecek ideal bir sistemdir. Geri İtmeli Raf Sisteminde her hat içinde kullanılan istif  arabaları  bulunmaktadır.

Yerçekimi aracılığıyla hareket eden paletin, rafın tam önüne gelmesi, bir sonra gelecek paletin kolayca alınabileceği anlamına gelmektedir.

İlk paletin  basitçe  geri  itilmesi ve  yeni paletin henüz ulaşmış istif arabasına yerleştirilmesiyle, ilave paletlerin hatta her zaman eklenebilmesi  imkanı vardır.

Bu sistem yükleme ve boşaltma için tek koridor kullanır. Geri İtmeli Raf Sistemi “ilk  giren son çıkar” prensibini benimseyerek yüksek depolama çözümleri sunar. Bu sistemde forklift rafların arasına girmediğinden istiflemeden kaynaklanan  hasarların da en aza indirgenmesi  söz konusudur.

Geri İtmeli Dinamik Raf Sistemleri Super456, Unicant, SuperBuild veya UniBuild ürün serileri kullanılarak yapılabilir.

ORTALAMA YERLERİ KULLANIMI
90%
HEMEN ERİŞİLEBİLİRLİK
30%
STOK ROTASYONU
50%
ZEMİN KULLANIMI
95%

Uzmanlarımızın sizin için en iyi çözümü bulmasına izin verin!