Kayar Sistemler

Endüstriyel depolama da gün geçtikçe önem kazanan kayar sistem palet raf sistemleri METALSISTEM bünyesinde iki farklı başlık  altında incelenir.

Kayar Kutu Sistemler

Genel Bakış

Kutu ya da koli akışı esnasında, gerekli zemin alanını azaltırken verimliliği artırmak için tasarlanmış, yerçekimine dayanan bir elle yükleme ve sipariş toplama sistemidir. Küçük miktarlarda olup, kutu akışında toplanan çok sayıda benzersiz ürüne sahip işletmeler için idealdir:

  • Stokların, plastik silindirler üzerindeki yüklemeden toplama alanına kadar yerçekimi yoluyla yuvarlanmasına izin verilir.
  • Düşük sermaye harcamaları ve düşük işletme maliyetleri ile verimli bir tam karton ve bölünmüş birkaç  karton sipariş toplama sağlar.
  • Daha düzenli bir toplama sistemi sağlayarak işçilikten tasarruf sağlar. Siparişleri toplayan personel  ön koridorda çalışırak, arka koridorda çalışan ikmallerden tamamen ayrılır.
  • Kolayca erişilebilecek en geniş ürün yelpazesini sunar ve bu nedenle yürüme ve arama süresinin çoğunu ortadan kaldırır. “Saat başına alınan mallar” önemli ölçüde artmaktadır.
  • Bu uygulama, özellikle montaj hattı, sipariş toplama, paketleme ve sevkiyat alanı için uygundur.
 
ORTALAMA YERLERİ KULLANIMI
80%
HEMEN ERİŞİLEBİLİRLİK
30%
STOK ROTASYONU
75%
ZEMİN KULLANIMI
55%

Palet Kayar Sistem

Genel Bakış

Paletler, bir uçtan eğimli yerçekimi silindirleri üzerinde depolanır ve toplama ucuna, ardından diğer paletler tarafından yuvarlanır. 1. palet “toplama” alanından alındığında, 2. palet toplama ucundaki konuma yuvarlanır. Böylece İLK GİREN, İLK ÇIKAR (FIFO) prensibini izleyerek otomatik bir stok dönüşü sağlar. Gıda endüstrisi ve bozulabilir ürünler için idealdir.

Çelik merdane üzerindeki paletlerin takibi, silindir paletlerine takılan kaliteli frenler ve hız kontrolörleri tarafından kontrol edilir ve paletlerin uzunluğuna ve yüklerin ağırlığına bağlıdır. Yoğun depolama alanı için asgari sayıda forklift kullanımı sağlar.

ORTALAMA YERLERİ KULLANIMI
80%
HEMEN ERİŞİLEBİLİRLİK
30%
STOK ROTASYONU
75%
ZEMİN KULLANIMI
55%

Uzmanlarımızın sizin için en iyi çözümü bulmasına izin verin!