Sağlık Hizmeti

Sağlık Hizmeti
Sağlık Hizmeti

Bir çok faktör kullandığınız  ilaçları  etkiler.Bunların arasında ısı, hava, ışık ve nem sayılabilir. İlaç depolanmasında açığa çıkan bir takım uygunsuz şartlar onları etkisiz kılabilir hatta bazen su ile yutulduğunda sağlık açısından tehlikeli hale bile getirebilir. Bu açıdan ilacınızın depolandığı yerin onun gücünü ve etkisini etkileyeceğini  aklınızda  tutmak önemlidir.

Her ilacın, oda  sıcaklığından  tutun, soğuk ortamda ya da  dondurulmuş vaziyette tutulmasına  kadar bir çok tavsiye  edilen  saklanma özelliği  vardır. Bunun için de  her  türlü  depolama talimatıyla  ilgili olarak eczacınızla irtibat halinde  olmanız tavsiye  edilmektedir.

İlaçlar çoğunlukla oda  sıcaklığında, ya da  serin kuru yerlerde  muhafaza  edilirler. Örneğin ; çekmece, dolap, depolama kutusu ve raf gibi.İlaçların depolanmasında banyodaki  dolaplardan kaçınmak gerekir.Zira ,duştaki, banyodaki ve lavabodaki  sıcak sudan kaynaklanan buhar neticesinde ısı ve nem ilacınıza zarar verir.İlacınızı mutfakta saklamanız önerilmez. Keza ilacınızı, ona  zarar verecek olan her  türlü ısı  kaynağından, lavabodan ve sobadan uzak tutmak gerekir.

Sıcak havaların başladığı,  mevsimlerin, ilacınızın saklama  şartlarını olumsuz yönden etkilediği durumlar söz konusu olabilir.

Bir ilaç, 15 ila 25 °C arasındaki oda  sıcaklığında  saklanmalıdır. Serin hava  8 ila 15 °C  derece, soğuk hava 2 ila 8 °C arası, dondurucu havaysa -10 ila -25 °C arası kabul edilir. Bu açıdan ilacın güvenli depolama  ısısının ne olduğunu öğrenmek için eczacınızla irtibat  halinde  olmanızda  fayda vardır.

“METALSISTEM açısından ilaçların depolanması ve  saklanmasıyla ilgili  olarak iki  farklı ürüne   yoğunlaşılmasında  fayda  vardır .Ecza  depolarında  ya da hastanelerde bazı ilaçların saklanması  durumunda burada Super 1- 2- 3 hafif  yük depolama rafları  önerilmektedir.Super 1- 2- 3 bu işi  bu tip mekanlarda yapabilecek özelliktedir.Şayet ilaçların kolili depolanması  söz konusuysa bu takdirde daha yüksek  ağırlık kapasitesine sahip sahip Super 2nin  tercih edilmesi söz konusu olacaktır.

Farmakoloji şirketlerinin laboratuvarlarında hafif  depolamanın söz konusu olduğu durumlardaysa bu takdirde METALSISTEM’in bu iş için tasarlanmış bir  ürünü olan , korozyona ve paslanmaya dayanıklı Superinoks paslanmaz raf sistemi gereklidir. Superinoks ile laboratuvardaki bir çok malzeme, tavsiye edilen saklama sıcaklığında  güvenle  depolanır.

Superinoks sayesinde sağlık sektöründeki ürünleriniz pas ve korozyondan uzak bir  ortamda  muhafaza edilir.

Super 1 2 3 sağlık  sektöründe de aranılan ve beklentilere cevap veren bir üründür.

Sağlık Hizmeti
Sağlık Hizmeti
Sağlık Hizmeti