Sanayi & Depo

Sanayi ürünlerinin istiflenme ihtiyacı ağır sanayi  üretiminin ilk yıllarından  beri tartışılmakta olan bir  konudur. Aynı perakende ve imalatta olduğu gibi sanayi ve  ağır sanayi sektöründe de  farklı boyutta ve tonajda  ürünler vardır. Bunların istiflenmesi için de farklı amaçlara  yönelik depolama raf sistemleri devreye girer.

Örneğin, varil üreten ya da  varilli ürün satan bir  firmaya METALSISTEM ‘in varil kızaklı ağır depolama rafları  gerekecektir.

Ya da nakliyeyi sandıkla yapan bir bir  şirket gene METALSISTEM’in  sandık kızaklı bir  ürününü  tercih  edecektir.

Sanayi’ye bağlı olarak bir  otomotiv lastiği firması yine METALSISTEM’in boru traversli  ürünlerinden talep edecektir. 

Dolayısıyla bu depolamada da aynıdır. Ürün rotasyonunu çok ürün gamıyla gerçekleştirmek isteyen firma ürün erişilebilirliğinde ve  rotasyonunda işlemin hemen sağlanmasında  “Dar Koridor Palet  Raf Sistemi”ne  yönelecektir. Zira bu sistem ürünlerin sık sık girip çıktığı depo ya da antrepoda yer kullanımı açısından da büyük tasarruf sağlar.

Yine üretim ya da  depolama  yapan bir  firma mevcut ürün gamındaki rotasyonu spesifik ya  da  az  sayıda  ürün ile  gerçekleştirmek    istiyorsa  bu defa “Kayar Sistem” veya “ Hareketli Depo Raf Sistemleri” ni düşünecektir. Mobil olan bu sistemler  rahatlıkla  koridor  açtığı için ürün erişiminde azami fayda  sağlarlar ve bu da  hızlı stok dönüşü  sağlar.

Depo & Sanayi