Biz Kimiz?

METALSISTEM

 
1970 yılında kurulan METALSISTEM, soğuk silindir şekillendirme makinelerinin tasarımı ve üretiminde uzmanlaşmış, faaliyetlerine başlamıştır.

Deneyim, araştırma ve geliştirmeden çok sayıda elde ettiğimiz yenilikçi patentin yanı sıra, soğuk şekillendirilmiş ilk galvaniz çelik profilin önemli pazar başarısı, METALSISTEM’i modüler raf sistemleri üretimini sağladı.

METALSISTEM Grup bugün, merkezi Rovereto, İtalya’daki ana üretim tesisi olan bir şirketler ağıdır.
Grup, endüstriyel ağır ve hafif depolama sektöründeki en büyük şirketlerden biri olup, konumunu güçlendirmiştir.

Metalsistem01
0 +
Yıl
 

METALSISTEM: 50 Yılı aşkın bir süredir endüstriyel ağır ve hafif depolama alanında pazarda lider konumdadır.

270K

Toplam üretim yüzeyi (m²)

25K

Mutlu Müşteri

80

Ülke

Misyon & Değer

 

Kalite ve Güvenilirlik temel METALSISTEM üretim değerleridir.

METALSISTEM’in Ar-Ge departmanı tarafından yönlendirilen yatırımlarla ifade ettiği güvenlik ve yenilik taahhüdünün altını çok sayıda patent ve sertifika doldurmaktadır. METALSISTEM’in yenilikçi modüler çelik depolama sistemleri ve fotovoltaik destek yapıları konusunda dünyanın önde gelen üreticilerinden biri olmasını sağlamaktadır.

Yılda 100.000 tondan fazla çelik dönüştürüyoruz!

TInn01
Yeni Üretim Teknolojilerinin Araştırılması
TInn04
Güvenlik, Kalite, Çok Yönlülük
TInn02
Sayısız Uluslararası Patent
TInn05
Rekabetçi fiyatlar
TInn03
Sürekli Ürün Yeniliği
TInn06
Hızlı Teslimat

Üretim tesislerimiz

Rovereto (TN)

Viale dell’Industria, 2

Gambara (BS)

Villaggio Europa, 8

Gussago (BS)

Via Mandolossa, 100

Motta di Livenza (TV)

Via Friuli, 32

BizYeşiliz!

Sıfır emisyon veSIFIRçevresel etki sağlayan çevre dostu bir iş modeli

Üretim süreci

Yapısal çeliğin dönüşüm süreçleri

Yapısal çelik, METALSISTEM üretim tesislerinde bir dönüşüm sürecinden geçirilir. Galvanizli silindir üretime girer ve formatta dilimleme işleminden sonra yüksek verimli yapısal profiller oluşturmak için öncü teknolojiler kullanılarak işlenir.

METALSISTEM profilleri Sendzimir galvanizli kaplama, ürüne yüksek direnç ve dayanıklılık katar.

Bobinler, METALSISTEM ürünlerinin çeşitli kataloğunu tatmin etmek için bugün mevcut olan en yenilikçi ve teknolojik olarak gelişmiş dilme hatlarından biri ile genişliklere ayrılmaktadır.

Üretime giren yarık bobinler daha sonra esas olarak aşağıdaki işlemlerden biri kullanılarak dönüştürülür:

  • Silindir şekillendirme.
  • Presleme.

Silindir şekillendirme işlemi, istenen form elde edilene kadar malzemeyi aşamalı bir şekilde plastik olarak deforme eden bir dizi silindirden kesintisiz yapısal çelik tabakasının geçirilmesinden oluşur.

Presleme işlemi genellikle, malzemeyi bir kalıba sıkıştıran, pres kullanarak bir metal levhadan gerekli formu delmek için tek bir işlem kullanır.

Eko Sürdürülebilirlik

SIFIR çevresel etki

METALSISTEM 2011 yılında , patentli Super 4-5-6 profillerini kullanarak dünyanın en büyük endüstriyel üretim sektörü fotovoltaik tesislerinden birini inşa etti. METALSISTEM bugüne kadar tesislerinin çatı üstlerine monte edilen yaklaşık 12.000 fotovoltaik panel sayesinde %75 enerji öz yeterliliğine ulaşmıştır.

Fotovoltaik panellerin kapladığı 38.677 m² alan, yılda 2900 Mwh üreterek 1.622 ton Karbon Dioksit’in azaltılmasına katkıda bulunuyor.

Aslında SIFIR emisyonları ve SIFIR etkisi ile başarılı bir kendi kendini sürdüren iş modeli oluşturmak mümkündür.


i_power

2'747

Güç (kW)

 

 

i_roof

38'677

Çatı Alanı (m²)
i_output

2'900

Üretim Çıktısı (MWh/year)
i_inverter

168

Dönüştürücü
i_panels

11'636

Paneller (235/240 W)

Kurumsal Sosyal SorumlulukEtik ve İş Stratejisi

Davranış kodu

İlham veren ilkelerimiz

METALSISTEM, yapısı, büyüklüğü, yönetim altındaki varlıkları ve bölge ile bağlantısı nedeniyle piyasada ve genel ekonomik ortamda önemli bir rol oynayan endüstriyel bir gruptur.
Ticari faaliyetler değerlendirilirken çevredeki toplulukların refahı ile çeşitli kurumsal, ekonomik, politik, sosyal ve kültürel bağlamlar dikkate alınmaktadır.

Entegre Politika

Kalite, çevre, sağlık

METALSISTEM’in lider pazar konumu, uzun vadeli görüş ve şirketin paydaşlarının sorumlu davranışı sayesinde korunabilir. Pazardaki gelişmeler, teknolojik olarak gelişmiş ve yenilikçi ürün ve hizmetler sağlamak için tüm endüstriyel sektörlerdeki müşterilerle yakın işbirliği ile doğan güvenli, güvenilir, rekabetçi ve sürdürülebilir çözümlerle tahmin edilmektedir.

METALSISTEM'in Tarihi

İlkler

Bir zamanlar…

METALSISTEM, kurucusu Antonello Briosi’nin azim ve ilhamla çalıştığı, yönetim şevki ve yaratıcı ruhu ile şirket 1970 yılında kuruldu. Şirket rulo şekillendirme makineleri tasarlama ve üretim faaliyetlerine başladı.
Orjinal patent, hem en zorlu endüstriyel uygulamaları gereksinimlerini karşılayabilen endüstriyel depolama çözümleri ve arşivleri oluşturmak için kullanılan modüler ve işlevsel bir sisteme dayanmaktadır.Rulo şekillendirme makineleri, çok sayıda yenilikçi patent ve ilk şekillendirilmiş galvanizli çelik profillerin pazar başarısında elde edilen deneyim, tanınmış olan yüksek kalite standartlarını sağlayan bu faaliyetlerin sonrasında şirketi hızla geliştirdi. Avrupa’nın en önemli kontrol organları tarafından onaylandı.
0 +
aktif yıl

“İşlevsel mekanlar” yaratmaya yönelik bir kurucu Antonello Briosi

METALSISTEM Group Başkanı

0
'dan beri
CSR

Yenilik

Araştırma ve Geliştirme Merkezi

 
Grubun endüstriyel faaliyetlerine sürekli destek sağlayan özel bir Araştırma ve Geliştirme bölümü yıllardır aktifliğini sürdürmekte.
METALSISTEM, sayısal analiz ve deneysel sonuçlardan elde edilen çözümleri ve yenilikçi ürünleri araştırarak, ürünlerinin performans seviyelerini en üst düzeye çıkarmayı hedeflemektedir.
Araştırma ve geliştirme yoluyla edinilen ileri teknolojik bilgi, METALSISTEM’in buluşlarını patent etmesini ve endüstriyel ürünler üretmesini sağlamıştır.
Rafine hesaplama yöntemleri ve gelişmiş deneysel tekniklerin kullanılması METALSISTEM ürünlerinin KALİTE ve GÜVENLİĞİNİ belgelemesini sağlamıştır.