Drive In & Drive Through Paletli Raf Sistemi

Genel Bakış

Drive in & Drive Through Paletli Raf sistemleri asgari alan kullanarak azami  depolama kapasitesi sağlayan depolama  sistemleridir. Özellikle aynı ürünün çok büyük miktarlarda  istiflenmesi açısından uygundur. Bu sistem ,  aralarında  koridor olmayan  daimi raf sıralarından meydana gelmektedir. Yükleme ve boşaltma rafların içine  girebilen  forkliftler ile  kolayca  gerçekleştirilir.

Drive in için ürünü rafa koyma ve raftan alma işlemleri  tek taraftan yapılırken Drive through sisteminde bu raf kanalının iki tarafı da kullanılır. Sürgülü raf sistemi sayesinde ürünlerin dolaşımı bağımsız olarak gerçekleştirilir.

Drive in depolama  sistemi, yüksekteki palet yığınlarına ulaşmak için racklerin içine giren forkliftlere kolay geçiş imkanı veren destek rayları sayesinde derinlemesine depolamada azami verim sağlar.

Bu bağımsız ve kendiliğinden destekli raf sistemi zemin kullanımından %50 tasarruf  ederek, yüksek kapasiteli depolama sunar. Aynı anda her iki taraftan da erişimi mümkün kılar.

Giriş rafı, sistemdeki koridorların kaldırılmasına bağlı olarak azami alan ve hacim kullanımına izin verir. Bu nedenle depolama hacmi, standart palet raflarına kıyasla iki kattan fazladır. Fazla palet miktarına sahip ancak palet devinimi olmayan, anında erişilebilirlik gerektirmeyen işletmeler için uygundur.

Kendi bünyesinden merkezli benzersiz palet rayları sayesinde operasyon zamanından tasarruf edilerek paletler hızlı ve güvenli bir şekilde konumlandırılır.

Geleneksel forkliftler içeri giriş rafındaki paletlere erişim için yeterlidir. Drive in Raf Sistemi ilk giren son çıkar prensibine uygun şekilde işler.

ORTALAMA YERLERİ KULLANIMI
95%
HEMEN ERİŞİLEBİLİRLİK
40%
STOK ROTASYONU
25%
ZEMİN KULLANIMI
90%

Drive In & Drive Through Paletli Raf Sistemleri Super 4-5-6UnicantSuperBuild, veya UniBuild kullanılarak yapılabilir.

Uzmanlarımızın sizin için en iyi çözümü bulmasına izin verin!