Hemen Arayın: +90 216 527 86 35
Endüstriyel Çözümler
Silo Dış Cephe Giydirme Raf Sistemleri
Ekstra depo maliyetinden tasarruf edilen bir depolama sistemidir.

Bu sistemde çatı ve duvarlar depolama rafının tepesine ve yan tarafına bitişik inşa edilerek üstü kapatılır.

Böyle bir proje inşa edilirken doğal olarak gerilme hesaplamaları bütün ihtimaller hesaba katılarak yapılmalıdır. Her bir tasarım üzerinde tip, ağırlık, yükleme kapasitesi göz önünde bulundurularak hassasiyetle çalışılır. Bunun en önemli sebeplerinden biri de bu raf sisteminin alışılagelmiş palet raf sistemlerinin aksine çok yüksek noktalara ulaşmasıdır. Bu raf sistemlerinde dikme grubu boylarının yer yer 30 metre hatta 40 metreye çıktığı görülür. Bu da bu raf sisteminin yapısının inşasında ayrıca duyarlı ve dikkatli olmayı gerektirir. Zira dikme yükseklikleri arttıkça direnç konusunda zaaflar da artmakta bu da ilave önlemler almayı gerektirmektedir.

Bu sistemde palet rafların yan tarafına ve tepesine bitişik inşa edilen duvar ve çatılar arka ve ön taraftan çelik malzemeler ile desteklenir.

Bu depolama sisteminin avantajları şunlardır:

  • Böyle bir raf sistemi çok verimlidir. Zira yerden kazandırır.
  • Çok yüksek istifleme ve depolama  rakamlarına ulaşılır. Çünkü bu raf  sistemi için bir binaya ya da bir depoya ihtiyaç duyulmaz. Sistem kurulduktan sonra tavan ve depo raflarının etrafı panellerle örülür.
  • Depo alanının kullanımında tam randıman sağlar.
  • Depolama  için geleneksel olarak  bir  binaya bağlı kalınmaz.
  • İnşa zamanı kısadır. Hemen inşa edilir.
  • Silo sisteminin bir diğer faydası da deponun başka bir yere taşınması durumunda rafların hemen demonte edilebilmesi ve taşınılan yerde yine montajın kolaylıkla yapılabilmesidir.

Silo Dış Cephe Giydirme Sistemleri Super 4-5-6, Unicant, SuperBuild veya UniBuild kullanılarak yapılabilir.

Talep Formu
Güncel kataloğumuzu görüntülemek için tıklayın.      (X)