Hemen Arayın: +90 216 527 86 35
Sektörler
Yedek Parça Depo Raf Sistemleri
Fabrikalardan atölyelere kadar birçok yerde yedek parçalar yer alır. Bu alanlarda hem yedek parçalara kolayca ulaşmak hem de ürünlerin güvenliğinin sağlanması için raf sistemleri gereklidir.

İş yerlerinde ihtiyaçlara karşılık bulan yedek parça depo raf sistemleri, sahip olduğu özellikler ile çeşitli avantajları da beraberinde getirir.

Yedek Parça Depo Raf Sistemleri Özellikleri

Yedek parça depolarında işleyişi verimli hâle getirmek için yedek parça depo raf sistemlerine ihtiyaç duyulur. Bu raf sistemlerinin sahip olduğu özellikler:

  • Yedek parçalar farklı boyut ve türlerde olabilir. Bu yüzden de raf sistemlerinin bu türlere uyumlu olması gerekir. Yedek parça raf sistemlerinin ayarlanabilir rafları sayesinde her boyuttaki ürün rahatlıkla depolanabilir.
  • Bölmeli, çekmeceli ve askılı raflar ile farklı tipteki yedek parçalar saklanabilir.
  • Modüler yapıdaki raf sistemleri ile ürünlerin değişimine göre raflar da değişebilir. Kolay kurulumu sayesinde raflar depo alanında başka bir yere de taşınabilir.
  • Yedek parçaların kategorilere ayrılması için etiket vb. tanıtıcı alanlar raflarda yer alır.

 

Yedek Parça Depo Raf Sistemlerinde Kullanılan Raf Çeşitleri

Süper 1-2-3, hafif rack ve unirack raf sistemleri yedek parça depo raf sistemlerinde yaygın olarak kullanılan türlerdir. Kaporta parçalarından egzozlara, tampondan araba aksesuarlarına kadar her türdeki yedek parça bu raf sistemlerinde depolanabilir.

Ayrıca galvaniz yapısı ve cıvatasız olması bu rafları öne çıkaran özelliklerdir. Galvanizden üretilmesi rafları dayanıklı hâle getirirken cıvatasız raflar ile kolayca montaj yapılabilir, raflar gerektiğinde farklı şekilde yerleştirilebilir.

Uzun süre raf sistemi kullanmak isteyenler de bu ürünleri seçebilir. Yıllar süren kullanım avantajı işletmelere avantajlar sağladığı gibi ürünlerin güvenle depolanmasını da sağlar.

Talep Formu
Güncel kataloğumuzu görüntülemek için tıklayın.      (X)