Hemen Arayın: +90 216 527 86 35
Setraf ve Metalsistem Hakkında
Türkiye’de ve dünyada hızla büyüyen depolama ve perakende mağazacılık sektörünün parçası olan Metalsistem ve Setraf; kaliteli, güvenilir ve kullanıcı dostu raf sistemleri ile hizmet veren lider markalardır.

Setraf, çeşitli dünya markalarının iş ortağı olarak farklı pazarlarda da faaliyet gösterme misyonunu Metalsistem ile de işbirliği başlatarak, tüketicilerin tüm alışveriş süreçlerinde yanında olmaya devam etmektedir.

Sektörün değişen ve gelişen ihtiyaçları doğrultusunda yenilikçi ve çevreci bir anlayış sürdüren Setraf ve Metalsistem, tüketicilerin de alışveriş zevkine ortak olmaktadır.

1970 yılında kurulan METALSISTEM, soğuk sac profil üretimi(roll form) ve tasarımı alanında uzmanlaşmış olup, edinilen derin tecrübe birikimi ve sayısız araştırma ve geliştirme çalışmaları sonucunda elde edilen çok sayıda yenilikçi patentin yanında, soğuk olarak şekillendirilen ilk galvaniz çeliğin başarısı da METALSISTEM’i modüler raf sistemleri alanında lider konuma yükseltmiştir.

METALSISTEM Grup bugün, ana üretim tesisi ve merkezi Roverato/İtalya’da olan bir şirketler ağı olup, Türkiye’de yenilikçi anlayışı ile kaliteden ödün vermeden hizmet vermeye devam eden sektörün bir diğer güçlü markası Setraf ile işbirliğine girmiştir.

Setraf; Metalsistem markasının Türkiye'deki tek yetkili satıcısı ve uluslararası pazardaki distribütörüdür.


Misyon & Değer
Kalite ve güvenilirlik, METALSISTEM’in temel üretim değerleridir.

Sayısız patent ve çok sayıda sertifika, METALSISTEM’in araştırma ve geliştirme departmanına yaptığı yatırımın bir ifadesi sayılan yeniliğe ve güvenliğe olan bağlılığın önemini vurgulamaktadır. METALSISTEM, dünyada yenilikçi modüler çelik depolama sistemlerini, mağaza tasarım çözümlerini ve güneş enerjisine dayalı sistemler olan fotovoltaik yapıları üreten en büyük firmalardan biridir.

Çevreye Saygı
Biz Yeşiliz!

Sıfır emisyon ve SIFIR çevresel etki sağlayan çevre dostu bir iş modeli.

Üretim
Yapısal çelik METALSISTEM üretim tesislerinde büyüleyici bir dönüşüm sürecinden geçer. Galvaniz rulolar üretime girer ve ardından da yüksek verim sağlayan yapısal profilleri oluşturmak amacıyla, o alandaki en gelişmiş teknoloji uygulanarak kesme işlemi uygulanır.

METALSISTEM’in Sendzimir galvaniz profilleri ürüne yüksek direnç ve dayanıklılık sağlar. Galva- niz ruloları günümüzde de teknolojik açıdan gelişmiş kesme hatları sayesinde METALSISTEM kataloğundaki çeşitli ürünleri oluşturabilmek amacıyla tabakalara ayrılır.

Üretim aşamasına giren kesilmiş rulolar, daha sonra esas itibarıyla aşağıdaki işlemlerden biri kullanılarak dönüştürülür;

1-) Sac şekillendirme üretimi (Rollforming)
2-) Abkant

Rollforming adı da verilen saca istenen şekli verme işlemi, malzemeyi gereken biçime getirene kadar devamlı surette deforme ederek biçimlendiren bir dizi silindirin üzerinden geçen ve aralıksız olarak devam eden yapısal çelikten ibarettir.

Abkant işlemiyse, malzemeyi kalıba sıkıştıran pres mekanizmasının kullanılması yoluyla sac tabakadan gerekli formu çıkarabilmek için genellikle tek bir eylemin kullanıldığı yöntemdir.

METALSISTEM’in üretim için kullandığı bu mekanik düzen, firmanın kendi araştırma ve geliştirme departmanının bu alandaki titiz çalışmasının bir sonucudur.

Eko Sürdürülebilirlik
2011 yılında, patentli Super 4-5-6 profillerini kullanarak güneş enerjisine dayalı dünyanın en büyük kurulumlarından birini inşa etti. METALSISTEM bugüne kadar, tesislerinin çatı üstlerine monte edilen yaklaşık 12.000 fotovoltaik panel sayesinde kendine ait %75 enerji yeterliliğine ulaşmıştır.

Bu şekilde METALSISTEM, çevrenin korunması ve iklim değişikliği sürecinde somut, aynı zaman- da da sorumlu bir rol üstlenmiş oldu. Sonuçta, sıfır emisyon ve sıfır etkiyle kendini idame ettiren başarılı bir iş modelini de gerçekleştirdi.

İş Ahlakı
İlham veren İlkelerimiz

METALSISTEM yapısı, büyüklüğü, yönetimi altındaki varlıkları ve bölge ile bağlantısı sayesinde piyasada başrol oynayan endüstriyel bir gruptur. İş ile ilgili faaliyetler değerlendirilirken çevre halkının refahıyla birlikte farklı kurumsal, ekonomik, politik, sosyal ve kültürel şartlar da dikkate alınmaktadır.

Bütüncül Politika
Kalite, çevre, sağlık

METALSISTEM’in pazardaki konumunu lider pozisyonda sürdürebilmesi, firmanın uzun vadeli bir görüşü benimsemesi ve hissedarların sorumluluk sahibi davranışlara sahip olması sayesindedir. Piyasadaki gelişmeler, teknolojik açıdan gelişmiş, yenilikçi ürün ve hizmetlerin sağlanması gibi tüm endüstriyel sektörlerlerdeki müşteri- lerle yakın işbirliğinden doğan sürdürülebilir, rekabetçi, güvenilir ve güvenli çözümlerle tahmin edilmektedir.

Güncel kataloğumuzu görüntülemek için tıklayın.      (X)