Perakende

Perakende, raf sektörünün  depolamayla  beraber  en  yoğun olduğu iki  alandan biridir. Burada depolama rafları  dışında işin içine  market rafları da girmektedir. 

Global olarak da dev hacmiyle  büyüyen bu sektör  bir çok sektörü de  beslemektedir (Gıda , non food , giyim , temizlik vb). Walmart ‘ ın 2018  yılında  Fortune dergisindeki Global listesinde 500 şirket  arasında  yer alması ki ABD ‘de enflasyon endeksi  hesaplanırken Walmart’ın satışları ölçü alınır, Carrefour’un Aralık 2019 sona  erdiğinde karının 2,1 milyon euroya  ulaştığını açıklaması, Metro AG ve Tesco  gibi perakende  devlerinin milyonlarca  euroluk satış ve yatırımları  perakendenin, depolama  ve market raflarını içine alan sektörlerin başına geçmesini sağlamıştır.

Her  gün farklı çeşitlerde  üretilen ihtiyaç maddeleri ve bunların, farklı depolanma ve  teşhire  yönelik stratejilere  dahil  olmaları,  farklı depolama ve teşhir rafı ihtiyaçlarını da  beraberinde  getirmiştir.

Satışının arttırılması gereken  ürüne, bir perakende noktasında yer açılması için raflarda birim yerin daha  fazlasına ihtiyaç duyulması raf sistemlerinde de nasıl yenilikler yapılacağı sorusunun da  sorulmasını  sağlamıştır.

Perakende  raf odaklı bir  sektördür. Özellikle Cash & Carry mağazalarında yer alan raf sistemlerinin bir  kısmı  soğuk hava depolarında ve  soğuk odalarda istif amaçlı yer almaktadır.

METALSISTEM’in tüm ürünleri gerek sertifikalı ve yüksek  dirençli çelikten imal edilmesiyle, gerekse  paslanmaya ve korozyona  dayanımıyla  perakende  sektörü için her zaman  talebe  açık ürünlerdir.

Bünyesindeki  aksesuarların da  desteğiyle  hafif  yük ya  da ağır  yük  olsun METALSISTEM  raf sistemleri, perakende sektöründeki tüm beklentileri  karşılayacak  seçenekler sunar.

 

 

Parakende
Parakende
Parakende

Super 4 5 6 yüksek dayanım gücü ve geniş  yük kapasitesiyle  perakende sektörünün  lokomotifi olan Cash & Carry mağazalarında her zaman her  türlü  yükü  depolayacak bir  üründür.

Unibuild mağazalarda farklı  boy ve ebatta ürünleri  teşhir edip depolayacak çözümler  sunar.

Perakende  sektörünün bir  diğer önemli  ürünlerinden Unirack. Geniş istif  kapasitesiyle bu sektörün en  önemli ürünlerindendir.